Pytania i odpowiedzi – uczestnicy Wspólnoty

Wśród obecnych uczestników AA, w związku z nowym internetowym spisem mityngów rodzi się wiele pytań, na których odpowiedź wymaga szerszego omówienia. Jeśli takie pytania pojawiły się również w Twojej głowie, to jesteś w dobrym miejscu.

W tej sekcji staramy się zebrać najczęstsze pytania, które zadają osoby szukające mityngów w nowym spisie.

Jeśli jesteś administratorem bazy mityngów w swoim regionie, zapraszamy Cię do zapoznania się z tą stroną.

Dlaczego wprowadzamy kolejny spis mityngów? Czy nie wystarczą te, które są?

Nowy internetowy spis mityngów jest odpowiedzią na zgłaszane przez Wspólnotę problemy, których spisy oparte na istniejącej bazie mityngów do tej pory nie rozwiązały. Były to zarówno sprawy natury czysto użytkowej, jak i poważniejsze, związane z podstawowymi założeniami, według których baza mityngów była tworzona.

Bezpośrednia przyczyna wyboru nowego narzędzia do obsługi internetowych spisów mityngów opisana jest w rekomendacjach Powierniczego Zespołu ds. Infrastruktury IT, które zostały przyjęte przez Radę Powierników w roku 2019:

Czy nowy spis zawiera te same dane co poprzednie spisy?

Teoretycznie powinien zawierać już wszystkie dane, które zawierał stary spis. Jeśli zauważyłeś braki lub nieścisłości, zgłoś je bezpośrednio w formularzu przy danym mityngu lub do służebnego odpowiedzialnego w Twoim regionie za bazę mityngów.

Przy tym mityngu jest błąd w nowym spisie! Komu mogę to zgłosić?

Najwygodniejszą metodą zgłaszania błędnych informacji dotyczących mityngu widniejącego w spisie jest skorzystanie z formularza kontaktowego przy tym mityngu:

W jaki sposób mogę znaleźć mityngi w moim mieście?

Najłatwiejszą opcją jest skorzystanie z funkcji wyszukiwania mityngów w pobliżu Twojej lokalizacji. Możesz również skorzystać z opcji przeglądania całego spisu i w wyszukiwarce wpisać nazwę swojego miasta:

Naturalnie, żadna z tych opcji nie zadziała, jeżeli mityngów z Twojego regionu nie ma jeszcze w spisie.

Jak mogę odnaleźć mityngi w konkretnej okolicy?

Jeśli okolica, która Cię interesuje to Twoja okolica, najłatwiej skorzystać z z funkcji wyszukiwania mityngów w pobliżu Twojej lokalizacji. Jeśli nie, wyszukiwarka oferuje tryb szukania w pobliżu zadanej miejscowości. Przy polu wyszukiwania należy wybrać opcję „W pobliżu lokalizacji”:

Czy mogę wylistować wszystkie mityngi w danym regionie i Intergrupie?

Jak najbardziej! Aby to zrobić:

  1. Przejdź do spisu wszystkich mityngów
  2. Kliknij w przycisk „Wszędzie”
  3. Wybierz opcję „Wg struktury”
  4. Aby ograniczyć listę wyświetlanych mityngów do danego regionu, kliknij w jego nazwę
  5. Aby ograniczyć listę do intergrupy, rozwiń region, do którego ona przynależy
  6. Wybierz intergrupę, która Cię interesuje

Na razie nie jest możliwe wyświetlenie wszystkich mityngów z danego regionu.

Co to jest aplikacja Meeting Guide i co ma wspólnego z tym spisem?

Aplikacja Meeting Guide jest to wyszukiwarka mityngów Anonimowych Alkoholików przeznaczona na telefony komórkowe z systemem Android i iOS. Niniejszy spis mityngów został oficjalnie zgłoszony do GSO w celu podłączenia go spisu prezentowanego w aplikacji. Oznacza to, że wszystkie mityngi, które znajdują się w nowym spisie powinny być możliwe do odnalezienia w aplikacji Meeting Guide.

Czy aplikacja Meeting Guide jest AA-owska?

Jak najbardziej. Pierwotnie aplikacja została napisana przez AA-owców z grup z Kalifornii, USA. Dzięki ich długotrwałym staraniom w roku 2018 GSO podjęło decyzję o przejęciu własności i opieki nad aplikacją i obecnie wsparcie techniczne i merytoryczne realizowane jest przez biuro w Nowym Jorku.

W chwili przekazania aplikacji Meeting Guide przez twórców nie była ona oznaczona logiem AA i zgodnie z informacjami, które uzyskaliśmy od GSO na razie nie ma planów zmian w tym zakresie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie Meeting Guide dla służebnych oraz w rekomendacji Zespołu IT, do której dołączyliśmy pismo dyrektora GSO w tej sprawie.

Dlaczego aplikacja Meeting Guide nie jest w języku polskim? Czy kiedyś będzie?

W poprzedniej wersji (2.0) aplikacja Meeting Guide była w pełni przetłumaczona na język polski. Niestety, interfejs użytkownika w kolejnej wersji (3.0) zmienił się w tak dużym stopniu, iż autorzy zrezygnowali na razie z tłumaczenia.

Skontaktowaliśmy się z GSO w tej sprawie oferując pełne wsparcie w procesie tłumaczenia na język polski obecnej wersji. Pierwsza odpowiedź, jaką dostaliśmy była odmowna. Nie rezygnujemy jednak w tym temacie i będziemy w dalszym ciągu podnosić tę kwestię z pomocą naszych delegatów narodowych.

Mityngu mojej grupy nie ma w Meeting Guide! Co mam zrobić żeby się tam pojawił?

Po pierwsze, sprawdź na głównej stronie spisu, czy region, w którym szukasz mityngu został już umieszczony w nowym spisie. Jeśli nie, będziesz musiał chwilę poczekać.

Jeśli region jest w spisie, sprawdź czy przypadkiem nie brakuje w nim mityngu. Taki brak najlepiej jest zgłaszać bezpośrednio do regionalnych łączników internetowych, ponieważ to oni opiekują się danymi w tym spisie. Ich adresy znajdziesz w głównym serwisie AA (wybierz region i „Kontakt”) – będzie to główny mail kontaktowy regionu. Jeśli Twoja grupa nie przynależy do struktur AA, napisz nas.

Jeśli natomiast sprawdziłeś, że mityng znajduje się w niniejszym spisie, ale z jakiegoś innego powodu nie jest widoczny w aplikacji Meeting Guide, napisz do nas. Zbadamy sprawę i przekażemy do odpowiednich osób zajmujących się tym tematem w GSO.